Dodaj ogłoszenie

Zatańcz gorącą sambę w RIO de Janeiro!, Śląskie, Jastrzębie-Zdrój

Podziel się:
 

Zatańcz gorącą sambę w RIO de Janeiro!

Cena: 6915.00 PLN
 
 

Zatańcz gorącą sambę w RIO de Janeiro!

RIO de Janeiro to nie tylko piaszczysta Copacabana i słynny Chrystus Zbawiciel na górze Corcovado, ale przede wszystkim jest to stolica gorącego Karnawału! Zostało już naprawdę niewiele dni oraz niewiele wolnych miejsc, by wziąć udział w tym jedynym i niepowtarzalnym wydarzeniu! Karnawał w tym roku trwa od 9 do 14 lutego - obejmuje wylot czarterem 05.02! Termin: 05.02-16.02.2018 - 6915 zł/os.

Ramowy program imprezy:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro. Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa , a następnie transfer do hotelu. Czas na odpoczynek po podróży, kolacja. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - cudowne miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio, które najlepiej obrazują radosny i gorący temperament jego mieszkańców. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W drodze do centrum przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie. W centrum Rio zwiedzimy nowoczesną katedrę w kształcie piramidy. Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km). Wieczorem zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa, aby zrozumieć słynną frazę: „São Paulo pracuje, Rio się bawi”

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do Favela Rocinha gdzie przejedziemy do największej faveli w Ameryce Południowej. Favele zaczęły powstawać na początku XIX w. Spacerując wąskimi ulicami-schodami będziemy mogli poznać, jak wygląda architektura i administracja takich dzielnic. Wielu ludzi żyje tu z wyboru nie płacąc za prąd, podatki... Pod opieką przewodnika odwiedzimy punkt widokowy mieszczący się w jednym z domów w faveli, dający obraz ogromowi całej dzielnicy, a także odpowiemy sobie na pytanie jak funkcjonuje tu poczta. Następnie przejazd do ogrodu botanicznego, który został założony w 1808 r na zlecenie Króla Jana VI, na terenie dawnej fabryki prochu. Słynny z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Na powierzchni 140 ha mieści się ok. 6 tys. gatunków roślin ze strefy subtropikalnej i tropikalnej, z czego największe wrażenie robi aż 900 gatunków palm. Od 1992 r. ogród ten jest rezerwatem biosfery UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć również największe drzewo Amazonii sumauma i pau-brasil, któremu swoją nazwę zawdzięcza Brazylia. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4-10 lub 4-11
W zależności od wybranego terminu 6 lub 7 noclegów w hotelu z śniadaniami. Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę , ze słynnym barem „garota de Ipanema” – czyli „dziewczyna z Ipanemy”, miejscem, w którym została najbardziej znana piosenka brazylijskiej bossa novy. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: (wyspy tropikalne, mecz piłkarski ok 120 USD lub samba show ok. 100 USD. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 11 lub 12 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 12 lub 13
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotel w Rio de Janeiro *** (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych) - położony ok. 100 - 300 m od Copacabany lub Ipanemy (w terminie karnawałowym możliwe zakwaterowanie w hotelu 100 - 300 m od plaży Flamengo) np. Astoria Copacabana, Savoy Othon, Merlin Copacabana lub inne, w podobnym standardzie. 
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Rio de Janeiro, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie: (śniadania), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 75 USD/os + 20 USD/os napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).

Sprawdź teraz dostępność wolnych miejsc, tel.33-8530733 ,mob.881454500 lub 535100544.
http://www.familysky.pl/

Lokalizacja:
Śląskie, Jastrzębie-Zdrój
Dodano: 23.01.2018
ID ogłoszenia: 1229859 Odpowiedź na ogłoszenie
Ogłoszenie wyświetlono 132 razy
 

Odpowiedź na ogłoszenie (Aby wysłać zapytanie na ogłoszenie musisz wypełnić wszystkie pola)

Twoje imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Treść Twojego zapytania:
 
Oświadczam, że zapoznałem / zapoznałam się z treścią Regulaminu, w tym z zapisami informującymi o fakcie i zakresie przetwarzania moich danych osobowych oraz o osobie Administratora Danych Osobowych (ADO), i w pełni akceptuję ich treść.
 
Podobne ogłoszenia Podobne wyszukania

Zatańcz gorącą sambę w RIO de Janeiro!

RIO de Janeiro to nie tylko piaszczysta Copacabana i słynny Chrystus Zbawiciel na górze Corcovado, ale przede ws... Kategoria: Wycieczki - Wczasy Pobyty wypoczynkowe
Śląskie Jastrzębie-Zdrój Dodane: 23-01-2018
Cena: 6915.00