Dodaj ogłoszenie

Ogłoszenie archiwalne.

Wakacje z jogą na Warmii, Warmińsko-mazurskie, Olsztyn

Podziel się:
 

Wakacje z jogą na Warmii

Cena: 560.00 PLN
 
 

Wakacje z jogą na Warmii

STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWO www.tuiteraz.eu   www.u-zrodla.pl

zapraszają 22-28 lipca 2018 na warsztat

 Wakacje z jogą na Warmii

 prowadzi: Bodzia Matulaniec

 

 

Wakacje! Idealny czas, aby zadbać o siebie, nauczyć się odpoczywać, zregenerować się, poprawić jakość życia, snu, oddechu, poczuć się lepiej fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Nadarza się wspaniała okazja: Wakacyjna Joga na Warmii!

AKCJA
Joga  wg metody Iyengara(r) oraz joga regeneracyjna wg metody Judith Hanson Lasater – asany, pranajama, medytacja. Dzieci będą mogły wziąć udział w półkoloniach, organizowanych przez sąsiednie gospodarstwo agroturystyczne  - Stajnia Aragon.

DLA KOGO
Dla osób z co najmniej trzymiesięcznym doświadczeniem z jogą, zainteresowanych pogłębieniem praktyki i wiedzy z zakresu ‚Joga a serce – profilaktyka i wzmacnianie’.
Dla osób towarzyszących i dzieci.

JOGA wg metody IYENGARA®

B.K.S. Iyengar (1918-2014) był jednym z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi. Praktykował i nauczał  przez ponad 70 lat. Jego doświadczenie zaowocowało wypracowaniem unikalnej metody, charakteryzującej się ogromną precyzją i metodycznością. Można ją określić słowem zrównoważenie. Wykonując asany (postawy ciała), wyrównujemy ciało, koncentrując się na tym, by w każdej jego części została wykonana odpowiednia praca. Aby prawidłowo wykonać daną asanę, dostosować jej wykonanie do swoich możliwości, możemy korzystać z wielu pomocy (pasek, blok, koc).

Wg Lois Steinberg to co odróżnia jogę wg metody IYENGARA(R) od innych metod, jest systematyczne budzenie i rozwój inteligencji ciała, umysłu i duszy.

Nauczanie asan rozpoczyna się od pozycji stojących, które oprócz wielu pozytywnych działań zdrowotnych, przede wszystkim pozwalają odczuć fizyczną i psychologiczną stabilność. Dopiero po opanowaniu podstawowych asan stojących, stopniowo wprowadza się następne grupy: siady, skłony do przodu, skręty, pozycje odwrócone, wygięcia do tyłu, pozycje brzuszne. Po ugruntowaniu się w praktyce asan, można przejść do praktyki pranajamy (kontroli oddechu).
W podejściu Iyengara charakterystyczne jest to, że cały system ośmiostopniowej jogi Patańdżalego znajduje odzwierciedlenie właśnie w pozycjach jogi i kontroli oddechu. A zatem asana czy pranajama nie są tu zwykłym ćwiczeniem, a swoistą medytacją, w której odbija się zjednoczony stan ciała, umysłu i oddechu, zmysły są powściągnięte, a pole świadomości oczyszczone.

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar: „Joga jest niczym innym, jak doskonałą harmonią ciała, zmysłów, umysłu i intelektu, rozumu, świadomości i jaźni. Gdy wszystkie one są zintegrowane, jest to prawdziwy stan jogi”


JOGA REGENERACYJNA wg metody Judith H. Lasater 

Judith Hanson Lasater uczy jogi od 1971 roku, przez pierwsze kilkanaście lat jej głównym nauczycielem był B.K.S. Iyengar. Jest autorką ośmiu książek o jodze, doktorem psychologii i fizjoterapii, współzałożycielką Yoga Journal; prowadzi warsztaty jogi na całym świecie.

O dobroczynności swojej Restorative Yogi pisze jak poniżej:
‚Restorative Yoga (joga wzmacniająca, regeneracyjna) łagodzi skutki przewlekłego stresu na kilka sposobów.

Po pierwsze, poprzez podparcie ciała przy użyciu wielu pomocy do jogi, stwarza idealne warunki dla pełnego relaksu.
Po drugie, każda sekwencja pozycji regeneracyjnych ułożona jest w taki sposób, aby możliwy był ruch kręgosłupa we wszystkich kierunkach (wygięcia w tył, skłony w przód, delikatne skręty). Ruchy te odzwierciedlają odwieczną mądrość jogi, która uczy, że zdrowy kręgosłup jest gwarancją dobrego samopoczucia.
Po trzecie, dobrze ułożona sekwencja asan wzmacniających zawiera również pozycje odwrócone, które odwracają skutki grawitacji. Nawet proste umieszczenie nóg na wałku, może przynieść poważne rezultaty. Z uwagi na fakt, iż przez większość dnia głównie siedzimy bądź stoimy, krew i płyny limfatyczne gromadzą się w kończynach dolnych. Przez zmianę działania siły ciężkości w nogach, płyny te powracają do górnej części ciała, wzmacniając tym samym pracę serca.

Roger Cole, Ph.D., nauczyciel jogi i psychobiolog z University of California w San Diego, specjalizujący się w badaniach snu i rytmów biologicznych, dokonał wstępnych badań nad wpływem pozycji odwróconych na ludzki organizm. Stwierdził on, iż w sposób znaczący zmieniają one poziom hormonów, zmniejszając tym samym pobudzenie mózgu, ciśnienie krwi i zastój płynów. Efekty te tłumaczy jako wynik spowolnienia rytmu serca i rozszerzenia naczyń krwionośnych w górnej części ciała, powstałych na skutek odwrócenia działania grawitacji.
Po czwarte, Restorative Yoga na przemian pobudza i koi narządy wewnętrzne. Na przykład poprzez zamknięcie brzucha w skłonach w przód, a następnie otwarcie go w trakcie wygięć w tył, narządy jamy brzusznej są najpierw ściskane, a krew wypychana, po czym świeża krew napływa do nich z nową siłą. Ten wymuszony nieco przepływ krwi powoduje lepszą wymianę tlenową i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z komórek ciała.

Wreszcie joga uczy, że ciało jest przeniknięte energią. Prana energia męska, skumulowana jest powyżej przepony, porusza się w górę, kontrolując funkcje oddechowe i pracę serca. Apana energia kobieca, znajduje się poniżej przepony, porusza się w dół i kontroluje głównie funkcje narządów jamy brzusznej. Restorative Yoga balansuje te dwa aspekty energii tak, aby praktykujący zachował równowagę – nie był ani nadmiernie pobudzony, ani wyczerpany.’

           

KORZYŚCI JAKIE DAJE PRAKTYKA JOGI

„Joga jest jedną z niewielu sztuk, nauk i wizji, pomocnych w doprowadzeniu do perfekcji ludzkiego ciała, umysłu i duszy, praktykowanych od tak dawna, bez powiązania z konkretną religią czy wyznaniem. Każdy może uprawiać jogę.” Yehudi Menuhin

Joga jest częścią filozofii indyjskiej o ponad czterech tysiącach lat tradycji, po raz pierwszy usystematyzowana i wyłożona przez Patańdżalego w jego słynnym traktacie „Jogasutry”.
Wg filozofii jogi praca z ciałem jest punktem wyjściowym do pracy nad sobą. Podstawowa praktyka jogi, oparta na systemie ćwiczeń fizycznych (asan) i oddechowych (pranajamy), ma na celu osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione wzmocnić.
Joga to nauka uważności, pozwalająca odkryć związki ciała z duchem i umysłem.

Z historycznego punktu widzenia, praktyka asan (pozycji ciała) była przygotowaniem sadhaki (poszukującego) do długotrwałej medytacji. Dziś joga jest dla każdego i każdy może czerpać korzyści z praktyki jogi na wielu poziomach – ciała, umysłu, oddechu, emocji. Zalety jogi docenia obecnie prawie 200 milionów ludzi na całym świecie! Joga umożliwia każdemu – bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – poprawę ogólnego stanu zdrowia, relaks, powrót do równowagi. Regularna i wytrwała praktyka jogi, przywraca naturalną energię i witalność, nadaje ciału i umysłowi poczucie lekkości. Joga usprawnia ciało i zwiększa jego świadomość. Redukuje stres i niektóre napięcia, wzmaga siłę koncentracji, podnosi odporność i zwiększa radość codziennego życia.

 

PROWADZENIE – BODZIA MATULANIEC
Dyplomowana nauczycielka jogi z piętnastoletnim doświadczeniem. Jogę praktykuje od 2003, po kilku latach założyła szkołę JogaBo. Nauczycielka z aktualnym certyfikatem jogi IYENGARA® w stopniu Junior Intermediate II. Pierwsza w Polsce dyplomowana nauczycielka jogi regeneracyjnej wg metody Judith Hanson Lasater (Restorative Yoga).

W 2008r. odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Wyborcza_Listy z Indii), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów. Nieustająco podnosi swoje kwalifikacje, szkoląc się u najlepszych na świecie nauczycieli i nauczycielek jogi IYENGARA®.
Prowadzi warsztaty jogi regeneracyjnej w całej Polsce (Gdańsk, Kraków, Wrocław, Szczecin, Rzeszów, Lębork, Koszalin, Poznań). Zafascynowana Porozumieniem bez Przemocy, od 2013r. jest certyfikowaną Mediatorką NVC®. W życiu spotkało ją wiele wspaniałych rzeczy, spośród których najwyżej ceni sobie macierzyństwo.

PROGRAM WARSZTATU:

N i e d z i e l a 22.07

17-18 rejestracja
18:30-20:30 powitanie i asany

20:30 kolacja

21:30-22 medytacja


P o n i e d z i a ł e k 23.07 - P i ą t e k 27.07

9 małe śniadanie

9:30-11:30 asany i pranayama

12 obiad i sjesta

17-19 asany i medytacja

19:30 kolacja


S o b o t a 28.07
9 małe śniadanie

9:30-11:30 asany, pranayama i zakończenie

12 obiad

 

 

DATA:                                 

 22-28.VII.2018   

 

ROZPOCZĘCIE:             

 22. VII o godz. 18.30 sesja jogi kolacją (niedziela)

 

ZAKOŃCZENIE:              

28.VII. o godz. 13.30  (sobota)

 

MIEJSCE:                           

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

 

CENA WARSZTATU:        

 560 zł  (za 4h jogi dziennie, zajęcia poranne i popołudniowe) +koszty pobytu i wyżywienia

 

CENA POBYTU:        

wyżywienie 70 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

 

UWAGA:                     

ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

 

KONTAKT:                

www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,

biuro:   662759576

Jacek Towalski        602219382,

Maja Wołosiewicz - Towalska   606994366, 

               

 

ZAPISY: 

  1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
  2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę  2 zaliczkek (za pobyt i za warsztat na dwa oddzielne konta)w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
  3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt !  Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
  4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
  5. Zaliczkę za pobyt  w wysokości 200 zł prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  22-28.VII. 2018”.

 

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na kontoośrodka!

W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.

Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

 

  1. 6.      Zaliczkę za warsztat prosimy wpłacać na konto „JogaBo” Bogusława Matulaniec z  podaniem imienia i nazwiska:

                  67 1950 0001 2006 0277 5128 0002

Lokalizacja:
Warmińsko-mazurskie, Olsztyn
Dodano: 19.07.2018
ID ogłoszenia: 1254046 Odpowiedź na ogłoszenie
Ogłoszenie wyświetlono 177 razy
 

Odpowiedź na ogłoszenie (Aby wysłać zapytanie na ogłoszenie musisz wypełnić wszystkie pola)

Twoje imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Treść Twojego zapytania:
 
Oświadczam, że zapoznałem / zapoznałam się z treścią Regulaminu, w tym z zapisami informującymi o fakcie i zakresie przetwarzania moich danych osobowych oraz o osobie Administratora Danych Osobowych (ADO), i w pełni akceptuję ich treść.
 
Podobne ogłoszenia Podobne wyszukania

POKOJE! Mieszkanie na wakacje WEGRY

POKOJE! Mieszkanie na wakacje WEGRY ZAPRASZAMI WAS DO PÓLNOCNYCH WEGIER-EGER W POBLIZV TERMAZNYCH BASENOW (OK.10... Kategoria: Wypoczynek za granicą Węgry
Małopolskie Kraków Dodane: 17-07-2019
Cena: 40.00

Wyspa słońca i róż zaprasza na wakacje- Rodos all inclusive!

Zabieramy Was w podróż do kraju słońca i lazurowego morza, gdzie odnajdziecie greckie kefi - radość z życia... Kategoria: Wycieczki - Wczasy Pobyty wypoczynkowe
Śląskie Wisła Dodane: 02-07-2019
Cena: 2599.00

Daj się porwać zielonej wyspie! Korfu czeka! Greckie wakacje!

Najbardziej zielona z wysp greckich to Korfu - przyciąga turystów, którzy chcą zobaczyć przepiękne pla... Kategoria: Wycieczki - Wczasy Pobyty wypoczynkowe
Śląskie Miasteczko Śląskie Dodane: 14-01-2019
Cena: 2439.00

Halo LATO 2020! Nowość w ofercie- Curacao- karaibskie wakacje!

Z czym kojarzysz Curaçao? Egzotyczny drink? Ciepło, a nawet gorąco! Ale to dopiero początek. Przedstawiamy Cur... Kategoria: Wycieczki - Wczasy Pobyty wypoczynkowe
Śląskie Bielsko-Biała Dodane: 30-08-2019
Cena: 6019.00

Lanzarote wyspa jak z księżyca! Wakacje all inclusive!

Lanzarote to chyba najbardziej niesamowita spośród Wysp Kanaryjskich: wulkany, kratery, w których pojawi... Kategoria: Wycieczki - Wczasy Pobyty wypoczynkowe
Śląskie Miasteczko Śląskie Dodane: 16-01-2019
Cena: 2999.00