Dodaj ogłoszenie

Ogłoszenie archiwalne.

Bałtyckim szlakiem- Litwa- Łotwa- Estonia!, Świętokrzyskie, Kazimierza Wielka

Podziel się:
 

Bałtyckim szlakiem- Litwa- Łotwa- Estonia!

Cena: 1609.00 PLN
 
 

Bałtyckim szlakiem- Litwa- Łotwa- Estonia!

Europa to nie tylko Zachód i Południe. Wybrać się warto również na północny wschód, odkrywając Państwa Bałtyckie. Wycieczka objazdowa jest najlepszym sposobem na poznanie ich uroku. Szczególnie ciekawie prezentuje się Łotwa. Niepozorna, niewielka, a jednak… wyjątkowo piękna i interesująca. Urzeknie nawet najbardziej wymagających. Odkryj wspólnie z nami magię Łotwy na wycieczce Bałtyckim Szlakiem- 9 dni 1609 zł/os., wyjazd 09.09.

Program
Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Wieczorem przyjazd na Łotwę do hotelu w Bauska. Zakwaterowanie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 600 km (z Warszawy).

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rundale - pałacu # oraz parku #. Po południu przyjazd do Rygi. Spacer bulwarem Wolności do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem, katedrą katolicką, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską, Małą i Wielką Gildią kupiecką, kościołem św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Rydze. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 100 km.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Estonii. Po południu przyjazd do Tallina. Spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto z basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, soborem Aleksandra Newskiego, katedrą Toomikirik, wzgórzem Toompea oraz na Dolne Miasto z kościołem św. Mikołaja, ratuszem, Apteką Magistracką, deptakiem z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Dalej zwiedzanie parku Kadrioru, amfiteatru zwanego Polem Śpiewu, centrum olimpijskiego z portem jachtowym. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tallinie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 350 km.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Tartu - zwiedzanie placu Ratuszowego, uniwersytetu, ruin katedry św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu wyjazd na Łotwę. Zwiedzanie Turaidy # z grobem legendarnej Róży Turaidzkiej, drewnianym kościółkiem, wzgórzem Pieśni z rzeźbami postaci z ludowych pieśni łotewskich, gotyckim zamkiem biskupim oraz Siguldy z ruinami zamku #. Wieczorem krótki postój w miejscu bitwy pod Kircholmem. Zakwaterowanie w hotelu w Bauska. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 500 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na Litwę. Krótki postój przy Górze Krzyży. Około południa zwiedzanie Kretyngi - rodowego pałacu Tyszkiewiczów # z ogrodem zimowym. Po południu zwiedzanie Połągi - pałacu Tyszkiewiczów # (muzeum bursztynu) z ogrodem botanicznym, spacer po molo. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 300 km.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Kłajpedy - spacer starówką z portem, teatrem i domami w stylu pruskim. Następnie przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Pokaz delfinów (płatny dodatkowo fakultatywnie około 10EUR). Dalej przejazd wzdłuż nadmorskich kurortów z Zatoką Bursztynową i Górą Wiedźm z rzeźbami postaci z litewskich legend. Po południu przyjazd do Nidy - spacer na wydmę Parnidisa z zegarem słonecznym oraz zwiedzanie starówki z domem Tomasza Manna. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem powrót do hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Trasa około 100 km.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Około południa przyjazd do Kowna - zwiedzanie starówki z ruinami zamku, kościołem Bernardynów, placem Ratuszowym, ratuszem zwanym Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów, pałacem Paców, kościołem Witolda, Domem Perkuna, katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu przyjazd do Trok - zwiedzanie miasteczka z domami Karaimów i kenesą (karaimski dom modlitwy) oraz zamku #. Wieczorem rejs po jeziorze wokół zamku. Przyjazd do Wilna. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. Trasa około 350 km.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna - kościoła św. Piotra i Pawła, cmentarza na Rossie, pałacu Wielkich Książąt Litewskich #, placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina oraz starówki z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, cerkwią św. Ducha, dziedzińcem klasztoru Bazylianów, kościołem św. Kazimierza, ratuszem, kościołem św. Anny, kościołem Bernardynów, pomnikiem i muzeum Adama Mickiewicza #, kościołem św. Trójcy, uniwersytetem Stefana Batorego #, kościołem św. Janów, pałacem Prezydenckim. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. Trasa około 500 km (do Warszawy).

Dzień 9
Powrót do Polski wg rozkładu.

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (NNW, KL, CP, assistance i bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na Mierzeję Kurońską, rejsu statkiem, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide, 7 obiadokolacji (koszt pakietu świadczeń 150EUR - płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki).

O szczegóły zapytaj:

33/853-07-33 lub 535-100-544 , 881-454-500,

biuro@family-tour.pl 

Lokalizacja:
Świętokrzyskie, Kazimierza Wielka
Dodano: 21.02.2017
ID ogłoszenia: 1189036 Odpowiedź na ogłoszenie
Ogłoszenie wyświetlono 201 razy
 

Odpowiedź na ogłoszenie (Aby wysłać zapytanie na ogłoszenie musisz wypełnić wszystkie pola)

Twoje imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Treść Twojego zapytania:
 
Oświadczam, że zapoznałem / zapoznałam się z treścią Regulaminu, w tym z zapisami informującymi o fakcie i zakresie przetwarzania moich danych osobowych oraz o osobie Administratora Danych Osobowych (ADO), i w pełni akceptuję ich treść.
 
Podobne wyszukania